Pravidla X‑Challenge Objev Česko 2020

 1. Buď fér

  Věř ostatním a sám jednej tak, aby se dalo věřit tobě. Hlavním cílem a největší odměnou je cesta a zážitek jako takový. Hodnocení a pořadí vůči ostatním ber jenom jako vodítko a příležitost k vzájemné inspiraci a pomoci.
 2. Na vlastní triko

  X‑Challenge Objev Česko se koná 9. 8. 2020 19:00 až 15. 8. 2020 19:00 se společným táborákem večer po akci. Po celou dobu jednáš na vlastní nebezpečí. Registrací se zavazuješ k tomu, že budeš dodržovat pravidla, obchodní podmínky a hlavně etický kodex a budeš jednat tak, abys neohrožoval sebe ani ostatní. Máš plnou svobodu a tedy plnou zodpovědnost za svoje jednání. Připrav se fyzicky i psychicky, vezmi si odpovídající vybavení a nezlob. :-)
 3. 1 až 3 lidi v týmu

  Je na tobě, jestli pojedeš sám, nebo dáte s kamarády dokupy 2-3 členný tým. Registraci a platbu ale děláte každý sám a až když jste komplet, spárujeme vás jako tým. Sleduj průběžně informace v mailech a na Facebooku X‑Challenge.
 4. Nemusíš nic. Stačí dojet do cíle.

  Akci si užij naplno svým vlastním tempem. Nicméně jde o putování, takže platí, že bys měl ujít aspoň 100 km a splnit 2 checkpointy. Abychom tě mohli vyhodnotit, potvrď 15. 8. 2020 do 18:00 v aplikaci, že jsi opravdu zvládnu alespoň 100 kilometrů pěšky.
 5. Věci na celou dobu

  Na akci by sis měl celou dobu poradit jen s tím, co si zabalíš doma. Představ si, jako by prostě zrovna nebylo možné si nic koupit. Ani bydlení. Pro ucelení zážitku doporučujeme si jídlo obstarávat prací nebo z přírodních zdrojů – to najdeš i mezi výzvami. I tak si ale vezmi bezpečností rezervu jídla, oblečení, paliva a jiných potřeb (například zdravotních) na celou dobu.
 6. Peníze jen na dopravu

  Na vlak, autobus či spolujízdu použij tolik peněz, kolik bude potřeba. Jinak je neutrácej. Až na jednu výjimku: Pokud pro tebe někdo něco hezkého udělá a ty ho budeš následně chtít odměnit – například ho pozvat na jídlo. V tom ti bránit rozhodně nebudeme. Rozhodně ale doporučujeme mít s sebou rezervu v hotovosti pro případ nouze a na občerstvení u závěrečného táboráku.
 7. Checkpoint jedině s výzvou

  Každý checkpoint je spjatý s výzvou. Checkpointy mají různou bodovou hodnotu podle toho, jak těžké je se na ně dostat, jak jsou daleko od civilizace a jak náročná je výzva. Abychom tvoji cestu oficiálně uznali, potřebuješ navštívit alespoň 2 checkpointy. Konkrétní trasu si ale vybíráš sám.
 8. Volitelné výzvy

  Celou akci okoření výzvy jako „dej si noční pochod”, „přespi za pecí“, „poznej nejstaršího člověka ve vesnici” nebo „projeď se traktorem”. Ber to jako cestu k nezapomenutelným zážitkům, ke kterým by ses jinak dost možná nedokopal. Je na tobě, do kterých výzev se pustíš, ale doporučujeme do toho jít naplno a s otevřenou myslí.
 9. Denní výzvy

  Každý den akce do 9:00 dostaneš přes aplikaci denní výzvu. Její splnění můžeš zadat do dalšího dne 10:00. Přístup ke všem ostatním výzvám získáš v den startu akce v appce X‑Challenge.
 10. Bodové ohodnocení výzev a checkpointů je předem definované organizátory X‑Challenge. V hodnocení ale nehraje hlavní roli.

  Sami těžko vyhodnotíme, jak moc jsi se překonal a jak náročná pro tebe výzva byla. Proto sice výzvy i checkpointy mají body, sám pro sebe i pro nás ale vždy do poznámky zaznamenej, jak těžký pro tebe úkol byl.

  POZOR – splněné výzvy budeme náhodně kontrolovat a když si všude napíšeš nejvyšší nebo naopak nejnižší hodnocení, může to působit trochu podezřele a pravděpodobně nás to bude zajímat. Zároveň si vyhrazujeme právo veta na rozhodování v nejnutnějších případech. Vždycky ale stavíme férovost na první místo, to slibujeme.
 11. Reporty a trasa v appce X‑Challenge

  Během akce zapisuješ do mobilní appky X‑Challenge splněné checkpointy, splněné výzvy a průběh cesty (kudy jsi prošel, kde jsi přespával a délka trasy například podle mapy.cz).

  Doporučujeme reporty pojmout jako deníček i s fotodokumentací – u checkpointů a výzev je ve většině případů povinná, pokud není řečeno jinak. Po akci ti vše zůstane v profilu a budeš tak moct zážitky sdílet s kamarády. Reporty dávej do appky co nejčastěji, minimálně ale jednou za 2 dny. Co je v reportu, to se počítá. Všechno ostatní zůstane jenom ve tvých vzpomínkách. Drž se cti a fair play!
 12. Poděl se o cestu se světem!

  Během X‑Challenge Objev Česko i po akci se neboj svoje zážitky a zkušenosti sdílet na jakýchkoliv sítích a inspirovat tak svoje kamarády i okolí k překonání sebe sama. Stejně tak můžeš pořádat veřejné přednášky inspirované zážitky z akce, rádi tvoji událost v rámci možností podpoříme například sdílením. Nezapomeň ale, že X‑Challenge má svoji ochrannou známku a je pro nás všechny důležité, že v souvislosti s akcí nešíříš nemorální, nezákonné nebo jiné nevhodné bláboly, které by mohly dobré jméno akce poškodit. Než se do sdílení pustíš, raději si prosím ještě jednou projdi morální kodex. Registrací v X‑Challenge prohlašuješ, že na veřejných komunikačních kanálech nebo na akcích nebudeš poškozovat dobré jméno X‑Challenge ani partnerů. Díky, hombre.
 13. Tvůj příběh sdílíme na stránky, média a sociální sítě.

  Přihlášením do akce nám dáváš pravomoc nakládat s fotkami, videi a texty podle našich chutí (samozřejmě v rámci morálky a zákonů) a možnost je pro tvou slávu poskytnout médiím a našim partnerům. Nemusíš se bát, ty nejošklivější fotky mažeme. V aplikaci X‑Challenge máš zároveň možnost u vkládaných fotek nebo videí označit, že si jejich sdílení nepřeješ – hlavně pokud tě o to požádají jiní lidé na záznamu, jejich přání prosím bezpodmínečně dodržuj.
 14. Pokud tě někdo bude chtít podpořit, mají oficiální partneři přednost

  X‑Challenge spolupracuje s partnery, kteří vás všechny podpoří na cestě. Každá spolupráce má ale nějaké podmínky, kterými se musíme řídit, aby byly všechny strany spokojené. Pokud tvůj tým dostane nabídku na podporu spřátelenou firmou nebo značkou, jedině dobře pro vás. Vaše spolupráce ale nesmí jít na úkor stávajících oficiálních partnerů akce.
 15. Vítězem je pro nás každý účastník!

  Vítězem je každý, který se snažil během celé akce ze sebe dostat maximum, řídil se dle svého nejlepšího vědomí a svědomí a dodržoval náš morální kodex. Vám, přátelé, ale vděčíme i za to, že svou účastí inspirujete celý svět okolo vás. Kromě zážitků a slávy, kterou si s sebou ponesete po celý život, od nás a našich partnerů dostanete dary na památku, kterými se budete moct pyšnit jen vy.

Jdeš do toho? Rovnou se registruj na webu X‑Challenge Objev Česko.